ZADZWOŃ +48 609-449-975
a
  >  Kids   >  Brak kategorii   >  Jak urządzić pokój dziecięcy z łóżkiem?

Jak urządzić pokój dziecięcy z łóżkiem?

Aranżacja pomieszczenia dla pociechy to nie lada zadanie. Pod uwagę trzeba wziąć sporo kwestii, takie jak rozmiar samego wnętrza czy praktyczność wybranych mebli, a także upodobania malucha. Zastanawiasz się, jak urządzić pokój dziecięcy z łóżkiem? Przygotowaliśmy kilka przydatnych rad, dzięki którym stworzysz w pełni funkcjonalne i stylowe wnętrze. Zapraszamy do lektury!

Urządzenie pokoju dziecka z łóżkiem

Bez względu na rozmiar pomieszczenia, w każdej strefie przeznaczonej dla maluchów musi znajdować się kilka niezbędnych mebli oraz wolne miejsce do zabawy. To szczególna przestrzeń, w której oprócz miejsca do spania nie może zabraknąć szafy na ubrania, komody na zabawki, maskotki i książki oraz stoliczka do rysowania i zabaw. Pod uwagę weź nie tylko potrzeby szkraba, ale również Twoje. W końcu dobór odpowiednich mebli pozwoli utrzymać porządek w pomieszczeniu. Ponadto, w przypadku komody czy regału, upewnij się, że najważniejsze rzeczy znajdują się na wyciągnięcie ręki Twojej pociechy. Dzięki temu Twój maluch będzie mieć dostęp do swoich ulubionych zabawek bez konieczności wołania Cię o pomoc. Nie zapomnij również o odpowiednim oświetleniu!

Strefa snu – najważniejsza część pomieszczenia

Jest to wyjątkowe miejsce, w którym Twoja pociecha ma się dobrze wyspać, odpocząć i zregenerować. Kluczowym zakupem podczas aranżacji pokoju dziecka jest łóżko. To inwestycja na bardzo długi czas, warto więc dołożyć wszelkich starań, by wybór ten był jak najbardziej trafiony, a sam mebel porządny. Pod uwagę należy wziąć kilka kwestii. Przykładowo, w przypadku małego pokoju dziecięcego wybierz łóżko z szufladą. W ten sposób zyskujesz dodatkowe miejsce do przechowywania, nie zabierając jednocześnie wolnej przestrzeni. Koniecznie zwróć uwagę na materac. Wyłącznie odpowiednio dobrany materac zapewni komfortowy sen Twojemu synkowi lub córeczce. Jeśli zależy Ci na najwyższym poziomie bezpieczeństwa pociechy, to wybierz łóżko z barierkami, wykonane z naturalnego drewna i pokryte farbami wodnymi, odpowiednimi dla alergików. Dzięki temu możesz mieć pewność, że Twój pokój dziecięcy jest w pełni bezpieczny.